"Śpiąca królewna" - gimnazjaliści dla przedszkolaków

13.02.2016 r.

Nasi gimnazjaliści działają nie tylko na rzecz seniorów, ale także maluchów. W piątkowe przedpołudnie grupa uczniów uczęszczających na zajęcia teatralne zaprezentowała przedszkolakom z przedszkola Słoneczny Zakątek w Luboniu przedstawienie pt. „Śpiąca królewna”. Młodzież sama przygotowała stroje i dobrała rekwizyty charakteryzujące odgrywane postaci. Dzieci były zachwycone przedstawieniem. Po spektaklu miały możliwość  zrobić sobie zdjęcie z ulubioną postacią z bajki oraz porozmawiać z aktorami. Na koniec spotkania maluchy wysłuchały opowieści o dzielnym żółwiku, którego przygody zaprezentowali wybrani uczniowie. Świetnie bawiły się nie tylko dzieci… Gimnazjaliści też byli zadowoleni. Dowodem na to były uśmiechy na twarzach  aktorów i małych widzów. Wystąpili:  Julia Lasecka (narrator), Agnieszka Szymankiewicz (królowa), Dawid Berlik (król), Wiktoria Roszak (królewna), Albert Kalinowski (królewicz), Weronika Łajtar (zła wróżka), Karolina Puk, Zuzanna sobótek, Natalia Łukaszkiewicz (dobre wróżki), Filip Pigla (kuchcik). Uczniami opiekowała się p. Katarzyna Kozłowska.

Katarzyna Kozłowska