SMOCZE ŁODZIE, CZYLI ZWYCIĘSTWO NA MALCIE

28.05.2013 r.

W sobotę 25 maja uczniowie i nauczyciele wychowania fizycznego stawili się na poznańskiej Malcie, aby wziąć udział w IV edycji zawodów "Smocze łodzie". Mimo deszczowej pogody brało w nich udział aż 360 zawodników: 180 ze szkół podstawowych i 180 z gimnazjów. Gimnazjum nr 2 w Luboniu wystawiło trzy dziesięcioosobowe osady. Każdą kierował nauczyciel, który pełnił funkcję bębniarza (wystukiwał rytm - tempo wiosłowania). W zespole p. Hanny Krężelewskiej były wyłącznie dziewczyny, p. Zofia Stolaś kierowała osadą składającą się z jednej dziewczyny i dziewięciu chłopców, natomiast team p. Marcina Zabłockiego tworzyli wyłącznie chłopacy. Nikt nie oszczędzał sił, dlatego wyniki były doskonałe. Męska osada zajęła pierwsze miejsce, natomiast pozostałym zabrakło zaledwie kilku centymetrów! Serdecznie dziękujemy uczniom i wuefistom za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Michał Garstkiewicz