Śladami Powstania Wielkopolskiego

4.10.2018 r.

3.10 klasy 7a i 8e wyruszyły na wycieczkę "Śladami Powstania Wielkopolskiego". Mimo niesprzyjającej aury w czasie czterogodzinnego spaceru z przewodnikiem po Poznaniu zwiedziliśmy najważniejsze miejsca związane ze zwycięskim zrywem powstańczym w stolicy Wielkopolski. W czasie wycieczki była realizowana gra "Misja Powstańcza". Zespoły uczniów otrzymały karty pracy z zadaniami, autorzy prawidłowych odpowiedzi byli nagradzani słodkimi upominkami. Ostatnim zadaniem, które czekało na uczniów, było bandażowanie ręki chorego powstańca. Także i z tym ćwiczeniem młodzież sobie dobrze poradziła. Mamy nadzieję, że uczniowie będą teraz pamiętać, iż w tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości, a także setną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

P. Hącia, K. Urbaniak