Śladami Jana Pawła II w Luboniu

24.06.2013 r.

W ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie klasa III c zrealizowała projekt pt.„Śladami Jana Pawła II”. Wyruszyliśmy spod naszego gimnazjum i udaliśmy się na Aleję Jana Pawła II, która przebiega od ulicy Konarzewskiego, przecina ul. Wschodnią, Pułaskiego i kończy się przy niedawno oddanym do użytku, jedynym na tym osiedlu, sześciopiętrowym bloku. Dalej przeszliśmy na Wzgórze Papieskie, gdzie przypomnieliśmy sobie historię tego miejsca i coroczne spotkania 2 kwietnia. Następnie odwiedziliśmy najmłodszą parafię w Luboniu, błogosławionego Jana Pawła II, której budowę rozpoczęto w 2009 roku. Na placu Edmunda Bojanowskiego wstąpiliśmy do Sanktuarium, które 5 września 1972 roku odwiedzili kardynałowie Stefan Wyszyński i Karol Wojtyła z okazji 100 rocznicy śmierci Edmunda Bojanowskiego. To właśnie papież Jan Paweł II w 1999 r. włączył go w poczet błogosławionych. W ten sposób odwiedziliśmy miejsca w Luboniu związane z postacią patrona naszej szkoły.

Katarzyna Urbaniak