Siatkarska pasja Estery

9.04.2013 r.

Estera Kowalska z klasy 3 c trenuje siatkówkę. Jej macierzystym klubem jest Uczniowski Klub Sportowy przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu. W tym tygodniu w czasie lekcji wychowania fizycznego Estera opowiedziała nam o swojej karierze sportowej. Po dokładnym zgłębieniu zasad gry w siatkówkę cała klasa uczyła się poprawnych przejść i zmian stref. Uczennice stwierdziły, że siatkówka może być skomplikowaną grą. Warto podkreślić, że drużyna Estery odnosi duże sukcesy. W tym roku znalazła się w Półfinale Mistrzostw Polski Kadetek i Juniorek. Drużyna uzyskała możliwość grania baraży o drugą ligę. Estera jest w Kadrze Wielkopolski. W czasie lekcji nasza siatkarka wraz z Alicją Wojewodą i Zuzią Klemke prezentowała stroje, w których gra mecze. Życzymy dalszych sukcesów. Może uda nam się zobaczyć w przyszłości Esterę Kowalską grającą w naszej narodowej drużynie!

Zofia Stolaś