Sherlock and me - angielski w terenie

16.11.2014 r.

W piątkowy poranek klasa językowa 1g nie siedziała w ławkach szkolnych. Nauczycielki angielskiego Hanna Pordąb i Joanna Chęcińska wysłały swoich podopiecznych na poszukiwanie ukrytych w mieście elementów zagadki logicznej, wyposażając ich jedynie w instrukcje i wskazówki zapisane w języku angielskim. Cztery grupy ruszyły ochoczo testować swoją orientację w terenie i znajomość angielskiego. Czasami również był to test odwagi i szansa na przełamanie bariery językowej. Z wytycznymi w ręku uczniowie odszukali dwa zadania i wrócili do gimnazjum, by sprostać kolejnym wyzwaniom. Nauczycielki były bezlitosne. Zmęczeni poszukiwacze musieli teraz opowiadać o swoich przygodach, by dostać kolejny element układanki. Pijąc goracą herbatę, zapisywali wyrażenia i słówka, których uzywali podczas wykonywania zadania. Rozwiązali zagadkę, pomagając Sherlockowi znaleźć mordercę. Wszyscy poradzili sobie wspaniale i prosili o kontynuację zajęć w terenie. Good job students !!!

Joanna Chęcińska