Samorząd debatuje

14.11.2012 r.

W ramach udziału naszej szkoły w projekcie organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w dniu 14 listopada 2012 r. uczestniczyliśmy wraz z opiekunką samorządu Ewą Frąckowiak w warsztatach "Samorząd debatuje". Było to spotkanie międzyszkolne, w którym uczestniczyli uczniowie różnych szkół gimnazjalnych i liceów wraz z nauczycielami z różnych miejscowości w Polsce.

Warsztaty odbywały się oddzielnie dla opiekunów i dla uczniów. Tematem przewodnim było organizowanie debat na tematy istotne dla szkoły. Dowiedzieliśmy się, jakie są rodzaje debat oraz cechy dobrej debaty. Poznaliśmy zasady organizacji, tego, kto powinien zostać moderatorem oraz jak wyciągnąć wnioski, aby można w ten sposób wpłynąć na życie w szkole. Pracowaliśmy w grupach mieszanych, dzięki czemu dowiedzieliśmy się jak pracują Samorządy Uczniowskie w innych szkołach. Otrzymaliśmy pomocne materiały, z których korzystałyśmy podczas ćwiczeń warsztatowych i zamierzamy skorzystać, przygotowując debaty w szkole.

Była to dla nas ciekawa lekcja demokracji.

Olga Popiół i Klaudia Olejniczak, kl.2d