Rozgrywki trzecioklasistów w piłkę ręczną

5.03.2013 r.

27 lutego 2013 roku odbyły się Szkolne Mistrzostwa Klas Trzecich w Piłkę Ręczną. Do turnieju zgłosiło się siedem klas: 3 a, b, c, d, e, g, h. Z powodu małej liczby chłopców w swoich klasach uczniowie 3b i 3c połączyli się zgodnie w jedną drużynę. Zespoły liczyły maksymalnie 10 osób. W ich składzie mogły być również dziewczyny. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach po trzy zespoły. W grupie pierwszej były klasy 3h, 3d, 3a, a w drugiej grupie klasy 3e, 3g, 3b+c. Zwycięzcy grup walczyli o pierwsze i drugie miejsce. Mecze rozgrywane były po 6 minut ciągłej gry. Oto klasyfikacja ogólna: 3h (1. miejsce), 3 e (2. miejsce), 3 d (3. miejsce), 3 b+c (4. miejsce), 3 a (5. miejsce), 3 g (6. miejsce). Gratulujemy klasom 3h, 3e, 3d zajęcia miejsc medalowych, a pozostałym udziału i sportowej rywalizacji. Organizatorami turnieju byli p. Marcin Zabłocki, p. Michał Garstkiewicz i p. Krzysztof Błaszczyk.

Królem strzelców z ilością 9 bramek został Adrian Szynka z klasy 3e, zaraz za nim na drugim miejscu znalazł się Andrzej Frysiak z klasy 3h (5 bramek). Trzecie miejsce należy do  Krzysztofa Wiciaka z  klasy 3a (4 bramki)

Artur Płóciennik z klasy 3c okazał się nie tylko najlepszym bramkarzem (najmniej wpuszczonych bramek), lecz także ku zaskoczeniu wszystkich trafił do bramki przeciwnika, zdobywając punkt dla swojej drużyny. Pamiętajmy, że jest to trudne, ponieważ długość boiska wynosi 40 metrów.  Na szczególne wyróżnienie zasługują dziewczęta, które zdecydowały się na udział w turnieju. Były to Zuzanna Anioł z klasy 3d , która grała w polu oraz Dominika Dewicka z klasy 3a , która grała w bramce i broniła mocne rzuty chłopców. Wkrótce zapraszamy na kolejne turnieje klas III z piłki siatkowej, piłki nożnej oraz koszykówki.

Marcin Zabłocki