„Równość – od słów do czynów” - hasło tegorocznych obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej.

20.11.2015 r.

W Gimnazjum nr 2 w Luboniu gościliśmy przedstawicielki Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego w naszym mieście. Panie: Irena Skrzypczak, Małgorzata Kozaryn, Maria Francuzik i Sabina Filipowicz rozwiały stereotyp emeryta, opowiadając o swoim zaangażowaniu w sprawy społeczne i uniwersyteckie. Starały się przekonać uczniów klasy III c, że niektóre „staromodne” techniki nauczania, jak uczenie się wierszy, pozytywnie wpływają na utrzymanie pamięci w dobrej kondycji . Panie zaprezentowały też swoje umiejętności artystyczne w postaci rękodzieła. Ciekawie opowiadały również o odczuciach towarzyszących przejściu na emeryturę i sposobach zagospodarowania czasu w nowej rzeczywistości, zwanej emeryturą.. „Zawsze bliskie mi były sprawy oświaty oraz problemy i potrzeby seniorów. Pragnę aby młodzi ludzie mieli coraz lepsze warunki rozwoju, a jesień życia seniorów była spokojna i aktywna." -  Irena Skrzypczak.

Agata Budzyńska