Rok Igrzysk Olimpijskich zakończony

20.11.2012 r.

Ponad trzydziestoosobowa grupa uczniów z naszego Gimnazjum, wzięła udział w konkursie wiedzy o Igrzyskach Olimpijskich. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy etap polegał na napisaniu testu eliminacyjnego. Dziesięcioro najlepszych uczniów przeszło do etapu drugiego, czyli wzięli udział w teleturnieju "Jeden z dziesięciu".

Teleturniej odbył się 20.11.2012 r. w holu szkoły. Każdy z uczniów w rundzie pierwszej otrzymał dwa pytania. Następnie samodzielnie uczestnicy wybierali zawodnika, któremu prowadzący p. Michał Garstkiewicz zadawał pytanie. Runda druga trwała do czasu, w którym zostało tylko trzech zawodników przy "życiu". Potem był finał - Michał Gil, Darek Matczak i Estera Kowalska, na nowo otrzymali trzy życia i wyznaczali osobę, której ma być zadane pytanie. Po dłuższej rywalizacji wszystkie życia stracił Darek, następnie Estera, a z trzema "życiami" został Michał. Michałowi w ciągu dalszym zadawane były pytania, zdobył on najwięcej punktów.

Imponujący był zasób wiedzy uczniów biorących udział w teleturnieju. Obejmował on wiedzę ogólną o Igrzyskach Olimpijskich, rekordy Polskich olimpijczyków i zawodników z całego świata. Oczywiście wiedza dotyczyła starożytnych i nowożytnych Igrzysk Olimpijskich.

Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i medal, a najlepsi statuetki. Tym konkursem kończymy rok Olimpijski - Londyn 2012.

Wyniki teleturnieju:

I miejsce: MICHAŁ GIL (IIIB)

II miejsce: ESTERA KOWALSKA (IIIC)

III miejsce: DARIUSZ MATCZAK (IIIB)

Uczestnicy teleturnieju:
MIKOŁAJ RYDIAN (IIA)
WOJCIECH TAISNER (IIID)
PATRYCJA WIŚNIEWSKA (IIIG)
PAWEŁ ANTUCHOWSKI (IIIG)
KACPER MATYJASZCZYK (IIID)
BARTŁOMIEJ ŚWIECKI (IIID)
ALICJA WOJEWODA (IIIC)
KAROLINA TÓRZ (IIIF) - nieobecna

Wszystkim uczestnikom gratuluję poszerzenia wiedzy. Osobom zaangażowanym w przygotowanie konkursu oraz p. Barbarie Taczak - Potockiej i p. Michałowi Garstkiewiczowi dziękuję!

Zofia Stolaś