Rocznica śmierci naszego Patrona

4.04.2013 r.

4 kwietnia obchodziliśmy w szkole ósmą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze przed tablicą pamiątkową Patrona. Zespół wokalny, pod kierunkiem p. Doroty Muchy, wykonał hymn Gimnazjum nr 2. Później obejrzeliśmy piękny, wzruszający program, który przypomniał dzień 2 kwietnia 2005 roku, w którym Papież-Polak odszedł „do Domu Ojca”. Przenieśliśmy się na stadion Lecha (przerwany mecz po przekazaniu informacji o śmierci Jana Pawła II), do kościoła (modlitwy) i na Plac Świętego Piotra w Watykanie (czuwanie). W programie wykorzystano nagrania fragmentów homilii naszego Patrona skierowanych do młodzieży. Wyjątkowe wrażenie zrobiły hasła będące wyznaniem uczuć do Ojca Świętego zaprezentowane na tle piosenki Szymona Wydry „Poza czas”.
    Autorem i reżyserem spektaklu był p. Patryk Dondajewski. Wystąpili: Zuzia Skrok, Joasia Celler, Joasia Spychała, Karolina Paszek, Wiktoria Kucharska, Kuba Łuczak, Patryk Matusiak, Piotr Tomczyk, Grzegorz Kaczmarek. Rolę konferansjerki pełniła Marta Kruszyńska. Dziękujemy!

Jolanta Walczak