Rekolekcje dla klas 4-8 oraz 3 gimnazjum

9.01.2019 r.

"Przenikająca Miłość Boga" to tegoroczne hasło, które towarzyszyło nam w dniach od 7 do 9 stycznia 2019 r w czasie naszych rekolekcji szkolnych dla klas 4-8 oraz 3 gimnazjum, które poprowadziła Siostra Bożena Czerniejewska ze Zgromadzenia Urszulanki Serca Jezusa Konającego w Warszawie. W pierwszym dniu mogliśmy poznać wskazówki, jak możemy jeszcze głębiej przeżywać Eucharystię – Mszę Świętą. Co robić, aby to spotkanie z Bogiem nie było dla nas kolejnym nudnym spełnieniem obowiązku. Kolejnym etapem było dzielenie się dobrym słowem do każdej i każdego z nas za pomocą „Poczty dobrych słów”, nad którymi pracowaliśmy w naszych klasach. Był to również czas do wspólnych rozmów. W trzeciej części siostra Bożena podzieliła się z nami tym, czym zajmowała się w zgromadzeniu przez wiele lat, czyli praca z młodymi ludźmi, których drogi życiowe w którymś momencie się skomplikowały i zaprowadziły do ośrodków wychowawczych lub karnych. Wiele wspomnień było także z osobą św. Jana Pawła II. To właśnie ostatnie dni przed wyjazdem na konklawe do Watykanu na początku października 1978 roku kard. Karol Wojtyła spędził w Domu Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego na warszawskim Powiślu przy ulicy Wiślanej, a siostra Bożena była jedną z ostatnich najmłodszych sióstr, z którą kard. Wojtyła się pożegnał, bo - jak usłyszeliśmy - kolejne spotkanie z nim było już po wyborze go na papieża. Dzień drugi to dzień oparty na poznaniu sakramentu pojednania się Bogiem – spowiedź święta. W czasie adoracji i bliskości Boga wielu z nas skorzystało z tego pięknego sakramentu, jakim jest pojednanie z Bogiem. Ostatnim dniem podsumowującym nasze rekolekcje była Eucharystia – Msza święta ze słowem siostry Bożeny na temat cudów eucharystycznych na świecie i w Polsce a także każdorazowo kiedy w niej bierzemy udział na naszych oczach. Przesłanie pozostawione dla nas młodych: Niedziela to dzień cudów. I ty możesz w ten dzień doświadczyć Cudu! Wstań z wygodnej kanap i zajmij miejsce w kościele, aby nie było puste i czekało na ciebie. Przyjmij cud do serca! Przyjmij Jezusa.

Sławomir Wojciak