RADOSNY KONCERT Z OKAZJI ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

9.11.2013 r.

Święto Odzyskania Niepodległości uczciliśmy w Gimnazjum nr 2 koncertem w wykonaniu słuchaczy Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu. Odbył się on w dniu 9 listopada. Na zaproszenie społeczności szkolnej w uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz miasta oraz studenci Lubońskiego Uniwersytetu III Wieku. W pierwszej części spotkania głos zabrali P. Dyrektor Jolanta Walczak, P. Burmistrz Dariusz Szmyt oraz przewodniczący Rady Miasta P. Marek Samulczyk. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-poetycki, w którym przypomnieli drogę Polaków do wolności. Następnie, po krótkim wstępie Dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych P. Danieli Kraus-Burzyńskiej, rozpoczął się koncert. Wysłuchaliśmy utworów przepięknie zaśpiewanych  przez wokalistkę P. Roksanę Tutaj (akompaniament na gitarze P. Jacek Golimowski) i zagranych przez Big Band pod batutą P. Stanisława Gruszki. Było poważnie („Hymn o miłości” Cz. Niemena), lirycznie („My way” Jacquesa Revaux i Claude’a Francois), wesoło („Milord” z repertuaru Edith Piaf), a nawet rockandrollowo („Rock Around The Clock”). Wszystkie utwory bardzo podobały się widowni, o czym najlepiej świadczyły oklaski oraz owacja na stojąco. Na końcu P. Irena Skrzypczak podziękowała w imieniu LUTW.
Serdecznie dziękujemy za tę muzyczną ucztę Dyrekcji ZSM w Poznaniu: P. Wojciechowi Michalskiemu, P. Danieli Kraus-Burzyńskiej, P. Barbarze Jarantowskiej oraz nauczycielce Gimnazjum P. Justynie Szczodrak.
Dziękuję także P. Katarzynie Urbaniak za przygotowanie części historyczno-literackiej, P. Katarzynie Wilińskiej-Jóźwiak, P. Agacie Budzyńskiej, P. Dorocie Mucha i P. Małgorzacie Zgole za dekoracje oraz uczniom: Marcie Pokryszce i Filipowi Mączkowiakowi (konferansjerzy), Idze Skrzypczak, Julii Kolenda, Martynie Majewskiej i Damianowi Grześ (recytacja).

Jolanta Walczak