Maraton Pisania Listów 2014 za nami

10.12.2014 r.

10 grudnia w naszej szkole w godzinach od 12.40 do 16.40 odbyła się kolejna edycja Maratonu Pisania Listów Amnesty International. Uczniowie i nauczyciele pisali listy, aby wyrazić sprzeciw wobec łamania praw człowieka. W tym roku bohaterami maratonu byli: kobiety i dziewczęta z Mkhondo (Republika Południowej Afryki), Daniel Quintero (Wenezuela), Moses Akatugba (Nigeria), Społeczność Bhopalu (Indie), Raif Badawi (Arabia Saudyjska), Liu Ping (Chiny), Chelsea E Manning (Stany Zjednoczone), Paraskewi Kokoni (Grecja), Erkin Musajew (Uzbekistan), Oleg Seńcow (Ukraina), John Jeanette (Norwegia). W tym roku napisaliśmy 143 listy! (60 dwa lata temu, 120 w ubiegłym roku). Akcję koordynowały p. Katarzyna Urbaniak i p. Paulina Hącia.

G2