Przekazujemy nasze doświadczenia z wolontariatu innym szkołom

26.11.2014 r.

15 i 22 listopada nasze uczennice: Marta Nowak i Katarzyna Grońska z klasy 2e z p. Katarzyną Pilarską i p. Anetą Jankowską - Łukomską uczestniczyły w  szkoleniu i warsztatach dla koordynatorów oraz  liderów wolontariatu szkolnego organizowanych przez Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu. Jako szkoła podzieliliśmy się dobrymi praktykami, ponieważ jesteśmy współtwórcami szkolnego wolontariatu, w tym „Motylego wolontariatu” zrzeszającego obecnie w naszym  gimnazjum 130 wolontariuszy. Przekazaliśmy innym szkołom wiedzę na tematy: Jak zacząć tworzyć „Motyli wolontariat” w szkole? Jak zachęcać do zaangażowania się w wolontariat nauczycieli i uczniów? Jak zdobywać środki potrzebne do tworzenia działań? Jakie działania są najbardziej efektywne? Jak nagradzać najlepszych wolontariuszy? Jak nagradzać inne osoby zaangażowane w działania? Nasze działania spotały się z ogromnym uznaniem innych uczestników szkolenia.

Katarzyna Pilarska