Przedegzaminacyjny Maraton Geograficzny

18.04.2016 r.

W piątkowe, deszczowe - na szczęście - popołudnie (nie było tak żal pokutować w tych szkolnych murach:)),  zebraliśmy się, aby kontynuować zeszłoroczny przedegzaminacyjny Maraton Geograficzny. Śmiałkowie, którzy zapragnęli zmierzyć się wielogłowym geograficznym smokiem, reprezentowali klasy: III d, IIIf, IIIg i IIIh. Chętnych uczestników było tylu, że musieliśmy rozgościć się w dwóch salach. Geograficzne potyczki rozpoczęły się towarzysko i integracyjnie słodko-słonym poczęstunkiem, również w celu nabrania sił do efektywnej walki.             W pierwszej batalii uczniowie przekrojowo zmierzyli się z materiałem obejmującym 3 lata nauki. Po przerwie skłoniliśmy się najbardziej ku najbardziej oddalonemu w świadomości naszych dzielnych wojowników materiałowi klasy I, czyli geografii fizycznej. Oj, działo się, działo... Umysły naszych drogich Trzecioklasistów pracowały na wysokich obrotach, niestety, czasem niekoniecznie na polu geografii, a raczej na gruncie towarzyskim....No ale, niech tam! Cel uświeca środki...a uczenie się od siebie przez pracę w grupach i parach jest przecież takie efektywne:) Po tym wyczerpującym wysiłku intelektualnym zostałyśmy bardzo mile zaskoczone zupełnie spontanicznie zaoferowaną pomocą w sprzątaniu i myciu naczyń. Dziękujemy Wam wszystkim! Jednak  na szczególną pochwałę i szczery podziw,  również zdaniem naszych przemiłych Pań z obsługi, szczególnie p. Ani, zasługuje Marcin Niedośpiał z kl. III g, którego wspomógł przemiły kolega z kl. III h Adrian Patulski. Równie serdecznie dziękujemy za pomoc Adrianowi Chudakowi i Piotrowi Matczakowi z kl. III d, którzy zarówno przed spotkaniem, jak i po służyli nam solidnym męskim ramieniem przy noszeniu stołów, krzeseł i takich tam różnych ciężkich przedmiotów. Byliście wszyscy wspaniali!!!:) Naszym kochanym Trzecioklasistom życzymy powodzenia na egzaminach! Szable w dłoń Kochani!!! Nie dajcie się!:)

Magdalena Kaszkowiak, Monika Siwek