PRZEMOC WSPÓLNA SPRAWA - międzyszkolna konferencja w Komisariacie Policji w Luboniu

30.11.2015 r.

26 listopada odbyła się międzyszkolna konferencja poświęcona sposobom przeciwdziałania przemocy. Została zorganizowana przez Komisariat Policji w Luboniu i Gimnazjum nr 2. Wzięli w niej udział dyrektorzy, pedagodzy i uczniowie lubońskich szkół: SP 1, SP 2, Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2. Z ramienia G2 koordynatorką akcji była pedagog p. Ewa Jakubowska. Policję reprezentowali p. Lidia Grycz i p. Krzysztof Niewiada, stale współpracujący z naszym gimnazjum. Policjanci i przedstawiciele szkół opowiedzieli o swoich dzialaniach, których celem jest profilaktyka przemocy. Ważną rolę odegrali też uczniowie, którzy przedstawili efekty prac podczas zajęć warsztatowych. Pokazali, że rozumieją problem i jego wagę. Kolejne dzialania niebawem!

Jolanta Walczak