Promujemy czytelnictwo – Czytam wszędzie

28.11.2015 r.

Nasze gimnazjum włącza się w różne działania promujące czytelnictwo. Tym razem robimy to wspólnie z biblioteką internetową WolneLektury.pl, która prowadzi kampanię społeczną „Czytam wszędzie” i przekonuje, że czytać można w autobusie, pociągu czy samolocie, w lekarskiej przychodni itp. „Czas oczekiwania nie musi być stracony - może być okazją do oddania się lekturze, zamieniając w ten sposób irytującą konieczność w dodatkową okazję do kontaktu z kulturą” - mówi Jarosław Lipszyc, prezes fundacji Nowoczesna Polska, która prowadzi bibliotekę WolneLektury.pl. Fundacja chce pokazać odbiorcom, że wykorzystywane przez nich urządzenia mobilne (tablety, smartfony, czytniki e-booków, komputery przenośne) mogą pomagać w kontakcie z literaturą w każdej chwili i każdym miejscu dzięki internetowej bibliotece WolneLektury.pl. Książki elektroniczne i audiobooki w niej opublikowane są darmowe, pozostają w zasięgu ręki 24 godziny na dobę, 365 dni w roku i nie dotyczy ich problem ograniczonej liczby egzemplarzy. Warto wiedzieć, że w zasobach portalu znajdziecie wszystkie szkolne lektury, dostępne do pobrania w różnych formatach, oczywiście za darmo, a także reprodukcje dzieł sztuki! Zachęcam do zapoznania się z biblioteką WolneLektuy.pl i obejrzenia spotu reklamowego https://youtu.be/iRP5_07IQA.Dla tych, którzy już czytają wszędzie oraz tych, którzy zamierzają to czynić, mamy promocyjne pocztówki. Przekażę je do szkolnej biblioteki, zajrzyjcie i zapytajcie o nie (dostępne do wyczerpania).

Magdalena Madajczyk-Głowacka