Projekt edukacyjny „Fizyka dla każdego”

13.03.2017 r.

W czwartek 2 marca oraz w środę 8 marca uczennice klasy 2f – Zofia Wrzaskowska, Marianna Cegiołka, Jagoda Czerwińska, Martyna Tadeusz oraz Klaudia Przybylska wraz z panią Magdaleną Przybylską wybrały się do szkół podstawowych, aby przybliżyć dzieciom kilka zagadnień z fizyki. Wyjścia te odbyły się w ramach projektu edukacyjnego. W szkołach przeprowadzałyśmy eksperymenty i pomagałyśmy dzieciom wysunąć z nich wnioski. Zajęcia te dały nam możliwość wprowadzenia młodszych kolegów w ciekawy świat fizyki. Cudowna była możliwość obserwowania uśmiechu na ich twarzach. Mogłyśmy miło spędzić czas oraz powtórzyć materiał. Chciałybyśmy podziękować nauczycielkom – pani Małgorzacie Czajkowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Luboniu oraz pani Ewie Nawrockiej ze Szkoły Podstawowej w Wirach za okazane wsparcie i możliwość przeprowadzenia zajęć. Jesteśmy również wdzięczni pani Magdalenie Przybylskiej, która rzetelnie przygotowała nas do obu wyjść.

Zofia Wrzaskowska