Projekt eTwinning na Europejski Dzień Języków

26.09.2012 r.

Dnia 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Obchodziliśmy go w również w naszej szkole - zorganizowany został konkurs na plakat promujący naukę języków obcych, przedstawiony krótki spektakl w języku niemieckim, a także rezultaty projektu eTwinning - kartki ze szkół europejskich. Kartki te wykonane zostały przez młodzież z 86 szkół biorących udział w projekcie. Był one napisane w języku ojczystym każdego z uczniów, a treść wszystkich była taka sama - pozdrowienia i życzenia z okazji Europejskiego Dnia Języków. Dzięki temu mogliśmy porównać języki z różnych grup językowych - słowiańskie, germańskie, romańskie, tureckie, celtyckie czy ugrofińskie i przekonać się, jak wielojęzyczna i wielokulturowa jest Europa. Odbyliśmy tym samym krótką, wirtualną podróż do różnych miejsc, nabierając (mam nadzieję) chęci do nauki różnych języków! Nasi uczniowie również wykonywali i pisali kartki, które zostały wysłane do szkół z różnych krajów.

Magdalena Madajczyk-Głowacka