Próba sił na ergometrze wioślarskim

19.02.2013 r.

W miniony piątek (15 lutego) w czasie lekcji wychowania fizycznego uczniowie mieli okazję spróbowania swoich sił na ergometrze wioślarskim – urządzeniu imitującym ruch zawodnika na łódce z wiosłami. Było to możliwe dzięki wizycie w szkole trenera i zawodniczek klubu Wioślarskiego Tryton z Poznania. Jedną z zawodniczek tego klubu jest Paulina Adamska, absolwentka naszego Gimnazjum.  Paulina odnosi już swoje pierwsze sukcesy. Na Olimpiadzie Młodzieży Mistrzostw Polski Juniorów zdobyła wraz z koleżankami brązowy medal w czwórce podwójnej. Absolwentka pochwaliła się medalem i zachęcała uczniów do uprawiania wioślarstwa. Trener zaprosił kilkoro uczniów do udziału w treningu. Może któryś z naszych Gimnazjalistów rozpocznie przygodę z wioślarstwem? Samych sukcesów życzę młodym adeptom i Paulinie Adamskiej.

Zofia Stolaś