Poznaliśmy ofertę II LO w Poznaniu

22.10.2012 r.

Późnym popołudniem 22 X 2012 r. w naszej szkole w ramach doradztwa zawodowego prowadzonego przez Panią Anetę Łukomską gościliśmy przedstawicieli II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu.

Absolwentka naszego gimnazjum Katarzyna Pietrasz wraz z psychologiem pełniącym funkcję doradcy zawodowego w bardzo zachęcający i wyczerpujący sposób opowiadała nam o ofercie powyższej szkoły.

II LO liczy 93 lata i współpracuje z wybitnymi poznańskimi uczelniami: UAM, UE, UM oraz ze szkołami z Francji, Holandii, a także Niemiec. Szkoła realizuje liczne projekty naukowe, uczniowie biorą udział w olimpiadach przedmiotowych.Prężnie działający Samorząd jest organizatorem koncertów charytatywnych, "śniadań w Dwójce" - czyli spotkań ze znanymi osobami takimi jak: Martyna Wojciechowska, czy Bronisław Komorowski. Artystyczne talenty rozwijają w ramach chóru, plenerów plastycznych oraz wystawiając przedstawienia teatralne w różnych językach. Uczniowie chętnie pomagają potrzebującym w ramach działalności Klubu Wolontariusza.br>Wśród oferty LO znajdują się klasy: medialna, politechniczna, medyczna, akademicka, prawnicza oraz PRE-IB czyli program Matury Międzynarodowej.

Absolwentka naszego gimnazjum bardzo zachęciła nas do wyboru właśnie tej szkoły, jej oferty edukacyjnej, a także oferty kulturowej i wychowawczej.

Dziękujemy przedstawicielom IILO w Poznaniu, Pani J.Sadowskiej oraz Katarzynie Pietrasz za przemiłe, pełne informacji spotkanie.

A. Jankowska-Łukomska