Poznajemy Poznań

12.10.2018 r.

8 października uczniowie klas 8a i 8d pod opieką wychowawczyń Joanny Wojciech, Magdaleny Madajczyk-Głowackiej i Małgorzaty Kaszyńskiej udali się do stolicy Wielkopolski. Celem było poznanie lokalnej historii ze szczególnym uwzględnieniem epizodów dotyczących Powstania Wielkopolskiego. Mnóstwo ciekawych informacji, przeplatanych legendami i anegdotami, młodzież usłyszała z ust Poznańskiej Pyry (tj. przewodnika Jakuba Bielawskiego), który przygotował również  karty pracy z pytaniami dotyczącymi  omawianych miejsc, zdarzeń i postaci. Jeśli  komuś wcześniej  wydawało się, że dobrze zna Poznań, był w błędzie! Niektóre zakamarki okazały się dla uczniów niespodzianką... Zdobytą wiedzę uczniowie wykorzystają na lekcjach historii, w realizacji okolicznościowych projektów oraz w codziennym życiu. Poruszanie się po Poznaniu będzie łatwiejsze, a mijane budynki nie pozostaną anonimowe dzięki opowieściom naszego przewodnika.

Magdalena Madajczyk-Głowacka