POŻEGNANIE Z MAT.-FIZ. ? TYLKO NA CZAS WAKACJI!

23.06.2013 r.

W minioną środę (19.06) odbyły się ostatnie w tym roku zajęcia ,,Wybieram Mat- Fiz”. Cały rok, co tydzień,  spotykaliśmy się w pracowni fizycznej. Na nasze naukowe spotkania przychodziło 18 osób, ale najwytrwalsza grupa liczyła 13. Do ,,13 wspaniałych ”należą: Kamila Marnocha (3g), Julia Matuszak (3g), Patrycja Wiśniewska (3g), Patrycja Kroczek (3a), Kasia Paciorkowska (3f), Karolina Paszek (3f), Matylda Lewicka (3f), Julia Ochniak (3c), Paweł Antuchowski (3g), Adam Buchert (3g), Kacper Pawłowski (3g), Mateusz Suski (3a), Krzysiu Truszkiewicz (3b). Każde nasze zajęcia rozpoczynaliśmy od zaparzenia herbatki i kawki. Nie brakowało także słodkiej przekąski, którą przynosiliśmy na zmianę. Niezapomniane pozostaną pieczone przez Matyldę drożdżówki z serem, budyniem, czekoladą, a także ciasteczka i pierniczki pieczone przez Kasię, Kamilę oraz Karolinę, a także Patrycję Wiśniewską. Uwieńczeniem naszych słodkich uczt był pożegnalny tort wykonany przez Patrycję Wiśniewską. Był piękny, duży i pyszny! Pozostało po nim tylko wspomnienie i  zdjęcie smileyTe wszystkie słodkości dostarczały nam energii do ciężkiej pracy. Wyliczyliśmy sporo zadań z fizyki, w tym wiele o podwyższonej trudności, tzw. ,, z gwiazdką” czy z konkursów. To dało solidną podstawę do egzaminu gimnazjalnego, a także do konkursów z fizyki : Wojewódzki Konkurs Fizyczny oraz Polsko- Ukraiński Konkurs ,, Lwiątko” (o sukcesach można było czytać wcześniej). Nikt jednak nie musiał się stresować wyrywaniem do tablicy i odpytywaniem. Zawsze znalazł się ochotnik, który szedł dziarsko do tablicy, a i tak razem zmagaliśmy się z każdym problemem. Nasze zajęcia nie ograniczały się tylko do siedzenia w ławce nad książką. Byliśmy na wycieczkach naukowych - na Uniwersytecie na Wydz. Fizyki na Morasku (festiwal ,,Nauki Przyrodnicze na Scenie 5”) oraz na Politechnice na Piotrowie (,Festiwal Nauki i Sztuki”). Mogliśmy obejrzeć ciekawe doświadczenia, posłuchać wykładów dotyczących nowości technicznych. Sami również podjęliśmy się próby obliczenia, z jaką szybkością spada piłka z pierwszego piętra na hol szkoły. Było przy tym dużo zabawy. Myślę, że udział w zajęciach, mimo chwilami ciężkiej pracy, pozwolił wszystkim poczuć, że nauka może także dawać odprężenie, radość i niesamowitą satysfakcję. Już w połowie września nowego roku szkolnego rusza kolejna edycja ,,Wybieram Mat-Fiz”. Zapraszam wszystkich trzecioklasistów i drugoklasistów. Jeśli nie znamy się wszyscy, szybko to nadrobimy smiley. Ten rok  pokazał mi, że jesteście zainteresowani takimi zajęciami. Ja, mądrzejsza o doświadczenia, spróbuję jeszcze uatrakcyjnić nasze spotkania. Pamiętaj!  Jeżeli jesteś uczniem klasy trzeciej lub drugiej  i interesujesz się fizyką, chciałbyś(-łabyś):
- spróbować swoich sił w konkursach z fizyki i przygotować się do nich,
- wyjeżdżać na zajęcia na Uniwersytet Poznański  i Uniwersytet Warszawski  Wydział Fizyki oraz na Politechnikę Poznańską,
- nabrać pewności i ugruntować swoją wiedzę z fizyki, dobrze rozpocząć naukę w szkole średniej w klasie o profilu matematyczno-fizycznym, ale i nie tylko,
- spotykać się z koleżankami i kolegami o podobnych zainteresowaniach
TO CZEKAM NA CIEBIE JUŻ WE WRZEŚNIU!

Ewa Rubisz