Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych

28.04.2017 r.

25 kwietnia na polanie harcerskiej w pobliżu jeziora Malta zorganizowane zostały Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych. Nasze obie drużyny przystąpiły do zawodów bardzo zmotywowane po biegowych zwycięstwach na szczeblu miejskim. Zarówno wśród chłopców i dziewczyn na starcie stanęło 19 drużyn z całego powiatu poznańskiego. Nasi panowie w pięknym stylu zdobyli zloty medal, wyprzedzając ekipy z Puszczykowa i Tarnowa Podgórnego. Dziewczyny natomiast wywalczyły brązowy medal, ulegając jedynie ekipom z Mosiny, Puszczykowa i Tarnowa Podgórnego (ex aequo drugie miejsce). Warto nadmienić, że Kuba Łukaszewski w indywidualnej klasyfikacji chłopaków zajął 3.miejsce, a oba nasze zespoły uzyskały awans do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 25 maja w Żerkowie. Składy naszych drużyn:
Chłopacy: Kuba Łukaszewski 3a, Patryk Łukaszewski 3a, Hugo Sówka 3d, Damian Budziszewski 3d, Igor Tuszyński 2a, Kuba Kowalewski 3h; Dziewczyny: Martyna Koćmierowska 3a, Natalia Kaczmarek 3b, Wiktoria Salomończyk 2a, Zuzanna Wincior 2a, Vanessa Wośkowiak 2a, Dagmara Nowicka 2a.

Michał Garstkiewicz, Marcin Zabłocki