Pouczająca wycieczka do Sądu Rejonowego

5.04.2013 r.

5 kwietnia uczniowie z klasy Ii zwiedzili Sąd Rejonowy Poznań Grunwald i Jeżyce – IV Wydział Rodzinny i Nieletnich. Pierwszym punktem programu wycieczki była rozmowa z panią sędzią Beatą Bukowską, która w bardzo przystępny sposób opowiedziała gimnazjalistom o pracy sędziego, zapoznała młodzież ze strukturą sądownictwa polskiego oraz uświadomiła, jakie prawa i obowiązki ma młody człowiek funkcjonujący w środowisku szkolnym i rodzinnym. Uczniowie włączyli się do rozmowy, zadając pani sędzi pytania dotyczące konkretnych przypadków łamania prawa przez nieletnich. Następnie gimnazjaliści wzięli udział w ciekawym spotkaniu z  funkcjonariuszem policji i kuratorami rodzinnymi, którzy również opowiadali o specyfice swojej pracy i zakresie obowiązków zawodowych. Liczne pytania młodzieży świadczyły o ich zainteresowaniu omawianą problematyką. Wycieczka zawodoznawcza do sądu, którą zorganizowała p. Wiesława Stankiewicz, była dla uczniów ciekawą formą zdobycia wiedzy i nowych doświadczeń. Serdecznie dziękujemy panu Romanowi Fons, kuratorowi rodzinnemu, za pomoc w  organizacji wyjazdu.

Anna Wodzyńska – Skotarczak