Posłowie na XXI Sejm Dzieci i Młodzieży

20.04.2015 r.

Czworo uczniów naszej szkoły, a jednocześnie troje radnych Młodzieżowej Rady Miasta Luboń: Oliwia Kruger, Antonina Kwiatkowska, Oliwia Miłek i Michał Jelinski zostało posłami na Sejm Dzieci i Młodzieży. W ramach działań kwalifikujących do udziału w obradach gimnazjaliści musieli zrealizować zadanie rekrutacyjne pt.„Miejsca młodych – jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież”. Oliwia i Antonina zaproponowały zmiany dotyczące lubońskich „Szacht”, a Oliwia i Michał terenów nad Żabinką. Obie ekipy przeprowadziły badania, a następnie zaprosiły sojuszników na spacer po miejscach, na których chcą dokonać przeobrażeń. Działania zostały udokumentowane na filmie. Do 30 maja mają czas na realizację zapowiadanych zmian, a 1 czerwca wezmą udział w obradach w Warszawie. Gratulujemy sukcesu!

Paulina Hącia