POMOC GIMNAZJUM DLA POTRZEBUJĄCYCH

17.03.2013 r.

Zbliżają się Święta Wielkanocne, więc nauczyciele oraz uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny podjęli pracę jako wolontariusze Wielkopolskiego Banku Żywności w celu zebrania podstawowych produktów żywnościowych. Przez cały weekend zachęcaliśmy robiących zakupy w sklepie Biedronka przy ul. Sikorskiego do przyłączenia się do akcji. Znów wiele osób specjalnie zakupiło kilka produktów więcej, aby przekazać je na rzecz potrzebujących. Z godziny na godzinę przybywało żywności, a młodzież cieszyła się, że poświęcony czas daje tak wymierne korzyści. Myślę, że wielu z nich przekonało się, że pomagać może każdy i nawet jeżeli nie mamy możliwości udzielenia pomocy finansowej, to można zaoferować np. swój czas i pracę. Z pewnością takie doświadczenie w przyszłości zaowocuje u naszych uczniów wrażliwością na drugiego człowieka, szczególnie tego potrzebującego naszego wsparcia.

Ewa Fr ąckowiak