Polacy, Francuzi, Hiszpanie, Rumuni, Włosi debatują, zwiedzają i tańczą!

14.02.2015 r.

Czwartek był dla uczestników programu Comenius dniem prezentowania wiedzy i dyskusji na temat działań dla ochrony środowiska naturalnego. Kilka godzin trwały wystąpienia poszczególnych zespołów. Później wszyscy udali się do KomLubu, aby dowiedziec się, jak Luboń radzi sobie z problemem odpadów. Z kolei w piątek goście zwiedzali zabytkowy Poznań: Ostrów Tumski i Stare Miasto. Najbardziej podobały się poznańskie koziołki, Katedra i Bazylika kolegiacka Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny w Poznaniu (Fara Poznańska). Odbył się także spacer po Placu Wolności. Później wszyscy udali się do Starego Browaru na małe zakupy i posiłek. Wieczorem miał miejsce "Wieczór artystyczny" zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Przed gośćmi wystąpili uczniowie Gimnazjum nr 2. Pieknie zaśpiewały Michalina Maćkowiak, Klaudia Ziomek i Marta Pawlak. Dziewczyny z grup tanecznych wykonały kilka ciekawych, energetyzujących układów. Ekipa hiszpańska cudnie zatańczyła w rytmie flamenco. Później do tańca poderwali się wszyscy! Znów okazało się, że w tańcu nie ma narodowości, są po prostu jego miłośnicy:) Organizatorki przygotowały słodką niespodziankę - ogromny tort z logo programu i fajerwerkami, równocześnie działała nasza pyszna kawiarenka z ciastami upieczonymi przez uczniów. Pożegnianie było długie, pełne emocji, a nawet łez.. Dziś goście odlatują do swoich krajów, wizyta kończy się, ale zostanie MNÓSTWO pieknych wspomnień!

Jolanta Walczak