Pokaz szermierki w 4c

19.10.2017 r.

18 października klasę 4c odwiedził wyjątkowy gość - trenerka szermierki AZS AWF Poznań, p.Luiza Wojewódzka. Wspólnie z córką Zuzią (uczennica klasy 4c), która trenuje pod okiem mamy, pokazała nam strój do szermierki i floret, a Zuzia zaprezentowała podstawowe kroki i pchnięcia. Obejrzeliśmy również filmy z zawodów Zuzi, podczas których pani trener przybliżyła nam zasady tej dyscypliny sportu. Szermierka z pewnością wymaga dyscypliny, pokory i wytrwałości. Największą atrakcją, która wywoła wśród uczniów ogromne emocje, była możliwość rozegrania pojedynku do jednego trafienia. Ubrani w specjalny strój, z bronią w ręku mogliśmy poczuć się jak na prawdziwych zawodach. Liczne puchary i medale Zuzi, pokaz filmu i możliwość krótkiego treningu sprawiły, że kilkoro uczniów z 4c zamierza zacząć trenować tę dyscyplinę. Bardzo dziękujemy mamie Zuzi za to niesamowite spotkanie, które na długo pozostanie w naszej pamięci, a dzięki otrzymanym książeczkom będziemy mogli dokładniej zgłębić tajniki szermierki.

Magdalena Przybylska