Podwójne złoto w tenisie stołowym

21.10.2015 r.

Dziewczyny nie dały szans rywalkom. Chłopcy mieli trudną przeprawę, ale udało się. Na rozegranych w Pecnej Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Tenisie Stołowym reprezentacja Gimnazjum nr 2 w Luboniu zdobyła podwójne złoto. W kategorii dziewcząt Maja Zielińska i Anita Chudy nie dały szans rywalkom na urwanie choćby seta i gładko wygrały wszystkie mecze (3:0). Niewielki opór stawiła reprezentacja Gimnazjum z Rokietnicy, zajmując drugie miejsce. Trzecie zdobyły zawodniczki z Tarnowa Podgórnego, powtarzając swój sukces z zeszłego roku. Kolejne miejsca zajęły szkoły z Puszczykowa – 4, Zalasewa – 5, Kostrzyna – 6. Kleszczewo, Kórnik, Mosina, Stęszew zajęły miejsca w przedziale 7-10. Ogółem startowało 23 zawodniczek reprezentujących 10 gmin powiatu poznańskiego. 
W kategorii chłopców nie było łatwo, dlatego że jeden z uczniów Gimnazjum nr 2 w Luboniu zmienił miejsce zamieszkania i w tym roku reprezentował gminę Robakowo. Dariusz Sałamaszek jest czołowym zawodnikiem Wielkopolski i od tego roku grał przeciwko nam. Wyrównany poziom oraz lepsza psychika naszych zawodników zaważyła nad zwycięstwem i eliminacją Robakowa z fazy medalowej. Jan Kuźniarek i Krzysztof Witkowski spisali się na złoty medal i awansowali do finałów rejonowych. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum z Chludowa, trzecie z Rokietnicy, czwarte z Robakowa. W sumie startowało 25 zawodników, reprezentując 10 gmin. 
Sukces jest poparty regularnymi treningami w Lubońskim Klubie Tenisa Stołowego, który co roku zaprasza młodzież z Lubonia i okolic na treningi pod opieką fachowej kadry. 

Łukasz Budzyński
Uczniowie