Podsumowanie obchodów Dnia Języka Ojczystego

23.02.2016 r.

W poniedziałek odbyło się w naszej szkole podsumowanie obchodów Dnia Języka Ojczystego. Uczniowie wysłuchali wiersza pt. „Poemat o mowie polskiej” Mieczysława Jastruna i obejrzeli film-prezentację dotyczącą językowych łamańców. Język polski jest piękny, ale bywa także bardzo trudny. Mogli przekonać się o tym nie tylko widzowie filmiku, ale także gimnazjaliści biorący udział w polonistycznych konkursach, które zostały przeprowadzone w szkole. Zwycięzcami konkursów i mistrzami polskiej mowy zostali: Martyna Grońska 3e – konkurs „Mistrz słowa”, Matylda Tomczak 3h – konkurs „Mistrz słowa”, Jakub Sikora 3e – „Kalambury”, Justyna Kledzik 3h – II miejsce w konkursie „Znam cytaty” i I miejsce w konkursie ortograficznym, Maks Mazurczak 1g, Mikołaj Rajek 1g, Patryk Frąckowiak 3b – III miejsce w konkursie „Znam cytaty”, uczniowie klasy 1d – I miejsce w konkursie „Znam cytaty”, Michalina Maćkowiak 3c - I miejsce w konkursie kaligraficznym, Martyna Michalak, Zuzanna Maciejewska 1g, Julia Lasecka, Zuzanna Gawrysiak 2g, Anna Klemczak, Ludwika Paszko 3c– I miejsce w rozgrywkach klasowych w konkursie „Mistrz frazeologizmów”. 
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim przypominamy, że należy pielęgnować i szanować język rodzimy nie tylko od święta, ale na co dzień. 

Pamiętajcie, kochani uczniowie, że poprawne są tylko formy zapisane kolorem zielonymO tym, co zostało napisane na czerwono, zapominamy!!!

                    

 

 

Katarzyna Kozłowska
Uczniowie