Poczdam – zakończenie międzynarodowego projektu

3.12.2016 r.

Czwartek 1.12 był naszym przedostatnim dniem warsztatów polsko-niemieckich w Poczdamie. Dzień rozpoczęliśmy wspólnym śniadaniem, po czym rozpoczęliśmy pracę w dwóch grupach OST (Wschód)  i WEST (Zachód). Ćwiczyliśmy wzajemną komunikację poprzez zabawy językowo-ruchowe. Na przykład jedną z zabaw była ciuciubabka w parach mieszanych: raz w języku niemieckim, raz w  polskim. Było to utrwalanie naszych umiejętności językowych, potwierdzenie tego, czy rozumiemy się już lepiej. Po obiedzie, wykonanym przez nas przy nadzorze nauczycieli, ćwiczyliśmy koncentrację tak, aby wspólnie w grupie dojść do porozumienia i rozwiązać problem. Po kolacji natomiast rozpoczęła się dyskusja na temat sposobu spędzenia wspólnie czasu przeznaczonego na relaks. Tak więc odbyła się dyskoteka do godziny 22.00, podczas której przeprowadziliśmy między sobą różne gry i zabawy wymyślone przez nas.
Dziś kończy się po śniadaniu pobyt w Poczdamie, który okazał się naszym dobrym doświadczeniem. Zawarliśmy nowe znajomości i przyjaźnie, przeżyliśmy trochę inne lekcje niż w szkole.  Mamy nadzieję na kolejne spotkanie w Niemczech lub w Polsce!

Dominika Siudzińska 2a, Dominik Kaczmarek 2a, Michał Konieczny 3h, Janusz Klichowski 2a