Pływanie to nasza pasja i kolejne sukcesy

20.10.2014 r.

W sobotę, 18.10 na basenie Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Miasta Luboń w Pływaniu Drużynowym. Zawody zostały zorganizowane przez Szkolny Związek Sportowy miasta Luboń. Do rywalizacji przystąpiły trzy dziesięcioosobowe drużyny ze szkół podstawowych oraz z obu gimnazjów. Jako pierwsi na słupki startowe wstąpili uczniowie szkół podstawowych, a zaraz po nich tory na basenie opanowali gimnazjaliści. Zgodnie z regulaminem zawodnicy pływali każdy po 50 metrów w sztafecie na zmianę dziewczyna, chłopak. W naszej sztafecie na pierwszej zmianie płynęła Oliwia Kruger z kl.3 e. Przy ogromnym dopingu pozostałych uczestników i opiekunów (p. Hanny Grus-Krężelewskiej i p. Marcina Zabłockiego) młodzi sportowcy skakali do wody i pokonywali kolejne metry wyścigu. Rywalizacja była bardzo wyrównana i zwycięstwo ważyło się do ostatniej zmiany, w której płynął Krzysztof Walczak z kl. 3 e. O zwycięstwie zaważyły ostatnie metry, gdzie o 0,26 sekundy szybciej dotknął brzegu basenu Krzysztof ….i przyszedł czas na medale –złoty dla reprezentacji naszej szkoły-oraz radość, którą nasi uczniowie wyrazili, skacząc równocześnie do wody z medalami na szyi oraz okrzykiem radości na ustach. Oto skład naszej reprezentacji: Oliwia Kruger 3e, Julia Kolberg 1e, Karolina Puk 1a, Aleksandra Urbaniak 2h, Karina Frąckowiak 3e, Małgorzata  Rosół 2a, Jadwiga Hawrusik 1h, Miłosz Latosi 3f, Juliusz Damulis 1e, Michał Kowalski 2h, Błazej Lechna 1g, Adrian Marciniak 1a, Krzysztof Walczak 3e. Gratulujemy sukcesów i czekamy na dalsze w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego, które odbędą się w Kórniku 21.10.

Hanna Grus-Krężelewska