Planowana wycieczka do Włoch

12.11.2015 r.

Proponujemy naszym uczniom wycieczkę do Włoch w terminie 24-29 kwietnia 2016 z intensywnym programem zwiedzania nastawionym głównie na poznanie najważniejszych atrakcji północnej Italii. Elementy wyjazdu dobrane są tak, aby w ciągu kilku dni zobaczyć miasta, z których Włosi są szczególnie dumni.W planie: zwiedzanie Wenecji (Pałac Dożów na Placu św. Marka oraz Bazylika św. Marka, przejażdżka tramwajem wodnym po Canale Grande, spacer po uliczkach Starego Miasta), spacer po Asyżu (Bazylika św. Franciszka z jego relikwiami, Plac Ratuszowy z rzymską świątynią Minerwy), zwiedzanie Rzymu (Wzgórze Kapitolińskie do Forum Romanum i Koloseum – najważniejsze pozostałości starożytnego Rzymu, katakumby, kościół „Domine Quo Vadis” przy Via Appia Antica – miejsca spotkania Chrystusa ze św. Piotrem, antyczny Panteon, Fontanna di Trevi, fontanna Barcaccia, Schody Hiszpańskie), zwiedzanie Watykanu (Bazylika św. Piotra z grobem Jana Pawła II, Muzea Watykańskie z Kaplicą Sykstyńską). Wszelkich informacji udziela pani Paulina Hącia.

G2