Piłkarze na medal!

14.11.2018 r.

Na bardzo wysokim 3.miejscu w powiecie poznańskim zakończyli rywalizację nasi zawodnicy rocznika 2003 -2005 w halowej piłce nożnej. Zanim dotarli do tego etapu, musieli przebrnąć rozgrywki miejskie oraz półfinał powiatu. Podczas Mistrzostw gminy odbywających się 24 października w przyszkolnej hali LOSiR rywalizowali z czterema lubońskimi podstawówkami. Wszystkie mecze rozstrzygnięte zostały na naszą korzyść :
SP 5 – SP 4    2:0
SP 5 – SP 3    6:1
SP 5 – SP 1    4:0
SP 5 – SP 2    2:1
Skład naszej drużyny: Nowak Jan  3a, Malujda  Adam 3a, Kaczorowski Oskar 3a, Nowinka  Patryk 3d, Nowinka  Kacper 3d, Wilczyński  Kacper 3a, Rosicki Filip 8b, Jakubowski  Mateusz 8a, Biernacki Jakub 3a, Patulski Krystian 8a, Gąska Krystian 3a, Nowak Igor 3a, Stróżyński Oliwier 3g.
Kolejnym etapem był półfinał powiatu poznańskiego, w którym wystąpili mistrzowie gmin : Luboń, Murowana Goślina, Kleszczewo, Suchy Las oraz Czerwonak. Organizatorem i zarazem gospodarzem była Szkoła Podstawowa nr 5 w Luboniu. Wszystkie mecze stały na bardzo wysokim poziomie, a o końcowej klasyfikacji decydowała ostatnia kolejka spotkań. Ostatecznie nasza drużyna zajęła drugie miejsce i wywalczyła awans do ścisłego finału powiatowego.
Skład drużyny: Nowak Jan  3a, Malujda Adam 3a, Kaczorowski Oskar 3a, Nowinka  Patryk 3d, Nowinka  Kacper 3d, Wilczyński  Kacper 3a, Jakubowski  Mateusz 8a, Biernacki Jakub 3a, Stróżyński Oliwier 3g, Pilarski Jakub 3f.
Finał powiatu odbył się 5 listopada, a  gospodarzem była Szkoła Podstawowa nr 1 w Murowanej Goślinie. Rywalami naszych piłkarzy były zespoły: SP nr 2 ze Swarzędza, SP nr 2 z Kostrzyna, SP nr 2 z Komornik oraz wspomniana Murowana Goślina. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym” Po czterech meczach nasi piłkarze mieli na koncie zwycięstwo, dwa remisy oraz przegraną. Ostatecznie uplasowali się na  wysokim 3 miejscu spośród 17 gmin powiatu poznańskiego startujących w zawodach. Ogromne gratulacje i powodzenia w kolejnych rozgrywkach!
Wyniki :
SP 5 Luboń – SP 2 Komorniki    3:1
SP 5 Luboń – SP 2 Kostrzyn       2:2
SP 5 Luboń – SP 1 Murowana Goślina   0:1
SP 5 Luboń – SP 2 Swarzędz      2:2
Skład drużyny: Nowak Jan  3a, Malujda Adam 3a, Kaczorowski Oskar 3a, Nowinka  Patryk 3d, Nowinka  Kacper 3d, Wilczyński  Kacper 3a, Jakubowski  Mateusz 8a, Biernacki Jakub 3a, Stróżyński Oliwier 3g~.

Michał Garstkiewicz