Pierwsze sportowe emocje!

10.09.2012 r.

Zaledwie zabrzmiał pierwszy dzwonek, a nasi uczniowie już odnieśli sukces sportowy. Gimnazjum nr 2 przystąpiło do kolejnej - trzeciej - edycji piłkarskiego Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. To największa impreza piłkarska organizowana w naszym kraju dla dzieci i młodzieży W tym roku w 16 województwach rywalizuje ponad 16 tys. drużyn w dwóch kategoriach wiekowych: 10-11 i 12-13 lat. Celem tego przedsięwzięcia jest promowanie sportowej rywalizacji w duchu fair play.

W dniu 10.09.2012 na boisku ORLIK w Wirach odbyły się eliminacje gminne. Wzięło w nich udział trzydzieścioro naszych reprezentantów z klas pierwszych - dwie drużyny: chłopców i dziewcząt. Po wyrównanej walce zajęliśmy pierwsze miejsce wśród chłopców i dziewcząt! Awansowaliśmy do dalszej rundy. Teraz przed nami eliminacje wojewódzkie, które odbędą się w dniach 20-25 września.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych meczach.

Opiekunowie: Krzysztof Błaszczyk i Michał Garstkiewicz