Piękny sukces naszych koszykarek!

17.02.2016 r.

W dniu 15 lutego odbył się w hali Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji półfinał Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce koszykowej dziewcząt. W zawodach, dzięki wygranej z G1 w grudniu, wzięła udział drużyna naszych dziewcząt. Imprezę rozpoczęła prezes SZS Miasta Luboń Hanna Grus-Krężelewska, która oficjalnie przywitała wszystkie drużyny wraz z opiekunami, przedstawiła sędziego i życzyła wszystkim zdrowej, sportowej rywalizacji, dobrej zabawy i powodzenia. Podczas losowania, którego dokonali opiekunowie, okazało się, że pierwsze dwa mecze grają nasze dziewczyny. Rywalkami w pierwszym starciu były dziewczęta z Mosiny.Od pierwszych minut nasze zawodniczki ruszyły do ataku z wielkim zangażowaniem. Plan był jeden- mecz trzeba było wygrać, by otworzyć sobie drogę do kolejnej rundy rozgrywek. Z minuty na minutę dziewczęta czuły się coraz pewniej i rosła ich przewaga punktowa. Pierwsza kwarta skończyła się wynikiem 6: 4 dla Gim nr 2. Później było już tylko lepiej. Dziewczęta rozwijały skrzydła z minuty na minutę, a nasz DIAMENT Monika Chudak 2c zdobywała kolejne punkty. Ambitnie cała drużyna walczyła zarówno pod koszem jak i na całym boisku. Przewaga naszych zawodniczek rosła z kwarty na kwartę, by ostatecznie doprowadzić wynik do stanu 38:24, którym mecz się zakończył. Z kolejną drużyną nie było już tak łatwo. Wypoczęte dziewczęta z Kórnika z impetem ruszyły do walki o zwycięstwo. Pierwsza kwarta zakończyła się naszą przegraną 5:3, ale to tylko zmobilizowało nasze gimnazjalistki do waleczniejszej gry. Przy dużym dopingu publiczności i trafnych uwagach oraz mobilizacji ze strony trenerki dziewczęta cały czas goniły przeciwniczki, by ostatecznie w czwartej kwarcie wyjść na prowadzenie. Mecz zakończył się wynikiem 25:22. Największą liczbę punktów zdobyła Monika Chudak (aż 19) W podziękowaniu za wspaniałą, skuteczną grę Monika kilkakrotnie rzucana była przez koleżanki do góry. Wynik drugiego meczu zapewnił nam awans do Finału Mistrzostw Powiatu, który odbędzie się 25 lutego.
Ostatni mecz w zawodach rozegrało Gimnazjum  z Kórnika z Gimnazjum z Mosiny. Wygrał zespół z Kórnika,  nokautując wręcz gimnazjalistki z Mosiny wynikiem 43:17. Rozgrywki zakończyły się wręczeniem dyplomów i życzeniami ambitnej walki w następnej rundzie rozgrywek. Gratulujemy dziewczętom sukcesu!