Piękne szopki

Zbliża się czas Świąt Bożego Narodzenia, z którymi nieodłącznie kojarzą się nam szopki. Okazuje się, że są wśród nas uczniowie, którzy potrafią pięknie je wykonać!

1 grudnia 2012 roku odbyło się otwarcie wystawy oraz rozdanie dyplomów i nagród w XVI Edycji Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych "ŻŁÓBEK WIELKOPOLSKI". W tym konkursie w kategorii: "gimnazja" Julia Konik otrzymała III miejsce, a Karina Lewicka została wyróżniona. Dziewczyny pracowały pod kierunkiem pani Doroty Muchy.

Organizatorem konkursy byli: Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Borakowie k. Poznania, Muzeum Etnograficzne w Poznaniu - Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu, Towarzystwo Miłośników Miasta Poznań oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Na zakończenie organizatorzy zaprosili wszystkich przybyłych - laureatów, opiekunów , rodziców na mały poczęstunek. Wszyscy goście mieli niecodzienną okazję zwiedzenia najnowszej ekspozycji przygotowanej przez Muzeum.

Gratulacje dla Julii, Kariny i pani Doroty!

G2