Konkurs pi-ważenie

14.03.2018 r.

Dzisiaj od rana w holu szkoły było bardzo gwarno i wesoło. To konkurs, który po raz kolejny organizujemy z okazji Święta Liczby Pi. Uczniowie odważali „na oko” 3,14 kg ziaren. Emocji było bardzo dużo. Uczniowie podglądali poczynania innych, liczyli miarki ziaren wsypywane do pojemnika. Utrudnieniem konkursu była różnorodność ziaren: fasola, groch, kasza, ryż, siemię lniane, płatki owsiane i soczewica. Trudno więc było wyznaczyć wagę jednej miarki, gdyż każda mogła mieć inny skład ziaren. Najlepszy wynik w tym konkursie uzyskało dwoje uczniów. Ich wynik to 3,13 kg. Jutro finał Święta Liczby Pi, ogłoszenie wyników i wręczenie głównych nagród - pięć pizz sponsorowanych przez "House Pizza" w Luboniusmiley.

Małgorzata Zgoła