Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

24.11.2014 r.

MMBSz  obchodzony jest od 2008r. Święto to ustanowiło Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Przez cały październik nasza biblioteka stara się zaprezentować i zachęcić uczniów do odwiedzin. Z tej okazji przygotowaliśmy konkurs na plakat dotyczący biblioteki lub książki. Prace Amandy Magdziak 3d, Julii Przybylskiej 2e i Dominiki Snela 2e ozdabiały bibliotekę przez cały miesiąc. Zorganizowałyśmy dwie wystawy: „Książki z ubiegłych wieków” (najstarszy eksponat pochodzi z początku XIX w.) oraz „Świat dzieciństwa nauczycieli”, na której królowały lalki, miś, piecyk do gotowania, łóżeczko i zastawa dla lalek, a przede wszystkim książki z dzieciństwa naszych nauczycieli z ich ulubionymi  bajkami. Wielkie podziękowania dla nauczycieli, którzy pomagają tworzyć wystawy, przynosząc książki i zabawki z dziecięcych lat. W Miesiącu Bibliotek Szkolnych zapoczątkowany został całoroczny konkurs poetycki. Co miesiąc uczniowie mogą wybierać spośród pięciu różnych utworów poetyckich. Ci, którzy zagłosowali na zwycięski  wiersz, biorą udział w losowaniu nagrody miesiąca. Zapraszamy do zabawy smiley.

Katarzyna Wilińska-Jóźwiak