Owoce Nocy Wolontariatu - dary naszych serc: lalki dla Elizy i motyle

24.03.2014 r.

21 marca, w Dzień Wrażliwości, zebraliśmy się wieczorem w szkole, by działać razem dla dobrego celu. Postanowiliśmy wspomóc rodzinę Elizy Banickiej, dziewczynki chorującej na rzadką chorobę Niemanna-Picka, szyjąc kolorowe „lalki dla Elizy”. W holu pojawiły się stanowiska z maszynami do szycia, które obsługiwały niezawodne mamy naszych uczniów, panie: U. Frąckowiak, A. Kędziora, E. Damulis, oraz nauczycielka p. D.Mucha. Pracując w zespołach, przygotowywaliśmy wykroje lalek, wypychaliśmy je, a następnie ubieraliśmy i ozdabialiśmy. Aby zregenerować siły, udawaliśmy się do szkolnej kawiarenki, gdzie czekały na wszystkich napoje oraz małe „co nieco”. Bardzo dużą grupę uczniów wspomagali nauczyciele: A. Kobylańska, E.Sobczak, E.Frąckowiak,  A.Budzyńska, M.Siwek,K. Wilińska-Jóźwiak, P. Hącia, M. Przybylska, M.Szwacki, P.Dondajewski, pani Zenona Blaszka – przyjaciel naszego wolontariatu, a także cała dyrekcja. Grupa uczniów, biorąca udział w projekcie „Symetrią wśród motyli”, pod kierunkiem pana D. Szymaniaka wykonywała piękne prace węglem i pastelami, przedstawiające motyle – symbol wrażliwości i ulotności. Niektórzy tworzyli barwne dzieła, wykorzystując farby żelowe. Dzięki zaangażowaniu rodziców, wolontariuszy i nauczycieli udało się uszyć prawie 50 lalek, które będą sprzedawane w naszej szkole. Dziękujemy wszystkim za pomoc, poświęcony czas i ogromne zaangażowanie.

Magdalena Przybylska, Paulina Hącia