Ortografia w biegu, czyli II Mikołajkowe Dyktando Biegane w SP5

27.12.2019 r.

Niedawno uczniowie mieli okazję sprawdzić  się z ortografii, będąc przy tym aktywnym, bowiem 4 grudnia odbyło się w hali LOSiR-u II Mikołajkowe Dyktando Biegane. Brali w nim udział czwarto- i piątoklasiści z lubońskich szkół podstawowych. Uczestnicy konkursu w czteroosobowych zespołach mierzyli się z dyktandem o trzynastoipółletnim Bożydarze z Chodzieży, który oczekiwał Bożego Narodzenia, obserwując nadlatujące z Północy rzadkie krzyżodzioby. Uczniowie mieli niełatwe zadanie. Troje z nich musiało dobiec do stołu, na którym leżał tekst dyktanda, następnie podyktować osobie piszącej zapamiętany fragment. Wszystkie zespoły poradziły sobie z tym zadaniem doskonale, wykazując się dużymi umiejętnościami i wiedzą dotyczącą zasad polskiej ortografii. Oczywiście wyróżniliśmy najlepszych. Wśród klas czwartych I miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Luboniu, natomiast z klas piątych najlepsza była reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 w Luboniu.
Serdecznie dziękujemy Pani Burmistrz Małgorzacie Machalskiej za Patronat oraz Pani Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Luboniu Agnieszce Begier i Państwu Sylwii i Arturowi Woźniakom za współfinansowanie nagród. Dziękujemy także Rodzicom, którzy upiekli pyszne ciasta oraz Nauczycielom i Uczniom SP5 zaangażowanym w zorganizowanie Dyktanda.

Anna Wodzyńska-Skotarczak