Sukcesy w Ogólnopolskim Turnieju Szkół Gimnazjalnych w Tenisie Stołowym - Drzonków 20-21 maja

23.05.2016 r.

Reprezentacje tenisa stołowego dziewcząt i chłopców z Gimnazjum nr 2 w Luboniu wzięły udział w Mistrzostwach Polski Szkół Gimnazjalnych. Przeżyli sportowy, ale bardzo wyczerpujący weekend, podczas którego rozegrali 25 kilkusetowych meczów. Wysiłek zaowocował wspaniałymi osiągnięciami! W turnieju indywidualnym Anita Chudy 3a zajęła 2 miejsce w kraju! Z kolei drużyna w składzie: Anita Chudy 3a, Maja Zielińska 2g przywiozła piękny puchar zajmując V miejsce turnieju. Chłopcy w składzie Jan Kuźniarek 2g i Krzysztof Witkowski 2g zajęli 15 miejsce. W fazie grupowej dziewczyny pokonały gładko Gimnazjum w Seceminie 3:0, Gimnazjum w Ostrorogu 3:0, Gimnazjum w Drzonkowie 3:0. Uległy tylko Gimnazjum w Kolnie (z trzecią kadetką w Polsce Joanną Sokołowską) 1:3. Mimo to zakwalifikowały się do turnieju głównego - finałowej ósemki. Dalej zostały pokonane przez Gimnazjum z Barcina 1:3. W walce od tyłu tabeli pokonały 3:1 Gimnazjum w Działdowie oraz w ostatnim pojedynku 3:1 Gimnazjum w Luzinie.