Wprowadzenie w arkana rysunku i malarstwa, czyli spotkanie z artystą

12.11.2014 r.

12 listopada uczniowie klas 3c, 3e i 2h spotkali się z p. Władysławem Radziwiłłowiczem, artystą, wykładowcą na poznańskim Uniwersytecie Artystycznym oraz na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Nasz gość zajmuje się malarstwem, rysunkiem i wideo. Prowadzi w Luboniu FABRYKĘ STUDIO mieszczącą się na terenie byłych Zakładów Przemysłu Ziemniaczanego (obecnie teren „Lubanty” S.A.) przy ul. Armii Poznań. Opowiedział uczniom o swojej pracy. Wyjaśnił, czym jest rysunek i uświadomił, że towarzyszy nam w różnych sferach życia. Zachęcał do zajęcia się tą dziedziną. Przekonywał, że nigdy nie wystarczy talent; podstawą sukcesu jest praca nad swoimi umiejętnościami. Uczestnicy spotkań wykonali pierwsze zadanie pod okiem p. Radziwiłłowicza: rysowali ... piłeczkę ping-pongową. Okazało się, że to nie takie łatwe, jak może się wydawać smiley. Warto poznawać tajniki rysunku i malarstwa, a efekty pojawią się na pewno!

Jolanta Walczak