Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

2.03.2017 r.

1 marca przyłączyliśmy się do obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rano przedstawiciele wszystkich klas wysłuchali prelekcji pracownika Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości. Później w dwóch grupach uczestniczyliśmy w uroczystym okolicznościowym apelu poświęconym żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, dla których II wojna światowa nie zakończyła się w 1945 roku, ale trwała jeszcze w latach pięćdziesiątych XX wieku. Poza informacjami historycznymi wysłuchaliśmy wierszy, fragmentów listów oraz tematycznych piosenek. Powagą i galowym strojem oddaliśmy hołd polskim bohaterom.
Szkolne obchody przygotowała i koordynowała p.Patrycja Kędziora. Dziękuję klasie 2d za zaprezentowanie Niezłomnych w czasie apelu, a dziewczynkom z grupy muzycznej (1g, 2g, 2d) za przepiękne wykonanie piosenek (doskonalonych pod kierunkiem p.Doroty Mucha).

Jolanta Walczak