Nominacja w plebiscycie "Głosu Wielkopolskiego"

7.03.2016 r.

Wywiad z okazji Dnia Kobiet z p.Romaną Kłos, nauczycielką historii i WOS-u, która została nominowana w plebiscycie „Głosu Wielkopolskiego” do statuetki Kobieta Przedsiębiorcza. 
Ł.K. Jak doszło do tego, że została Pani nominowana w plebiscycie na Kobietę Przedsiębiorczą? 
R.K. Otrzymałam nominację wraz z instruktorkami zumby, które występowały podczas charytatywnego maratonu dla Patrycji. Było to duże zaskoczenie dla naszego teamu, że ktoś zgłosił kandydaturę do plebiscytu „Głosu Wielkopolskiego”. Instruktorki udzielają się w tego typu akcjach, zatem wszystkie dziewczyny zasłużyły na tę nominację. Poświęcają swój czas, angażują się bezinteresownie  pomagając innym. 
Ł.K. Działalność charytatywna połączona z pasją tańca (zumby) już daje Pani satysfakcję, szczęście, spełnienie. A co jeszcze robi Pani dla siebie, tak dla ciała, duszy? 
R.K. Uwielbiam podróże, kiedy tylko mogę uciekam w różne zakątki świata, chłonę atmosferę miejsc, które zwiedzam, kosztuję egzotyczną kuchnię, zachwycam się krajobrazami oraz poznaję obyczaje i kulturę innych narodów. Poza tym dostarczam endorfin mojemu organizmowi poprzez taniec i słońce (dosłownie i w przenośni). 
Ł.K. Ukończyła Pani dwa kierunki studiów historię i prawo na UAM, czy uważa Pani, że wykształcenie pomaga współczesnej kobiecie w życiu? 
R.K. Oczywiście we współczesnym świecie trudno jest odnaleźć się bez wykształcenia. Europejki mają niezwykłe szczęście, że posiadają dostęp do edukacji. A kobiety dawno już obaliły stereotypy gorzej przygotowanych do pracy osób. Wykształcenie pozwala mi na dobry standard życia, gdyż dzięki niemu zdobyłam pracę w kilku miejscach. Poza gimnazjum uczę w Zespole Szkół Ekonomicznych w Poznaniu oraz prowadzę wykłady z prawa pracy w Europejskiej Wyższej Szkole Biznesu. 
Ł.K. Czy jest kobieta, którą Pani podziwia, kto jest Pani kobiecym autorytetem? 
R.K. Królowa Jordanii Renia, która jest rzeczniczką równouprawnienia kobiet. Mimo że jest muzułmanką, nie nosi tradycyjnych strojów, preferuje nowoczesny styl życia, jest piękna, mądra i wykształcona. A tanecznym niekwestionowanym ideałem jest Jennifer Lopez i Claudia Leitte. 
Ł.K. Dziękuję za udzielenie wywiadu.

 

Łukasz Kalinowski
Uczniowie