Noc w szkole klasy 2g

29.11.2016 r.

W piątkowy wieczór 25 listopada klasa IIg zebrała się w szkole, aby tam spędzić wspólnie najbliższe godziny. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od pakowania przygotowanych wcześniej przez wolontariat pierników dla hospicjum. Pomagały nam w tym nasze kochane mamy, które chętnie włączyły się w to charytatywne dzieło. Rąk do pracy nie brakowało, to i czasu nie potrzeba było dużo, aby uporać się z zadaniem. Zapakowaliśmy też szale i czapki, które wespół ze starszym pokoleniem przez cały listopad wykonywali wolontariusze. Mamy nadzieję, że będą miłym, a na pewno ciepłym upominkiem dla bezdomnych. Czas osłodziły nam smaczne wypieki przygotowane przez uczennice klasy IIg. Po wykonaniu zaplanowanych prac i pożegnaniu rodziców mogliśmy rozpocząć wspólną zabawę. Były tańce, gry i zabawy zespołowe. Śmiechu i radości nie brakowało, a i kreatywność uczniów w tej kwestii mile zaskoczyła wychowawcę. Późnym wieczorem, po zjedzeniu pizzy, obejrzeliśmy „Krzyżaków”, przygotowując się do realizacji projektu klasowego. Mieliśmy za zadanie zdecydować, który fragment książki będziemy sami nagrywać i podzielić między sobą role. Był też czas na inne filmy, a atmosfera była na tyle udana, że żal było spać!
Bardzo dziękujemy naszym mamom za pomoc oraz p.Katarzynie Wilińskiej-Jóźwiak i p.Łukaszowi Budzyńskiemu za sprawowanie opieki nad nami w ten listopadowy, z pewnością niezapomniany wieczór.

Ewa Frąckowiak