Niezwykły KONCERT CHARYTATYWNY "Jestem świętym Mikołajem"

13.12.2014 r.

W piątkowy wieczór, 12 grudnia, odbył się niezwykły koncert charytatywny zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Dzięki kreatywności, talentom i ogromnemu zaangażowaniu gimnazjalistów przeżyliśmy wyjątkowe klimatyczne spotkanie z piosenką i tańcem. Celem imprezy było zebranie zabawek, książeczek i słodyczy dla dzieci: półtorarocznego Oliwiera, czteroletniej Martynki, dziesięcioletniego Bartka i dwunastoletniego Mikołaja - podopiecznych Hospicjum Palium w Poznaniu.
Pomysłodawczynią imprezy była przewodnicząca SU Marta Pawlak. W udanym zrealizowaniu szlachetnej idei wspierali ją Łukasz Kalinowski, Dominika Szymanda, Agata Siwińska, Oliwia Miłek oraz inni uczniowie o wielkich, gorących sercach.
Konferansjerem był Adrian Mieszała. Na scenie wystąpili: Michalina Maćkowiak („Bóg narodził się”, „Babci zegar”, „Mizerna cicha”), Marta Pawlak („Warm this winter”, „Santa Baby”), Anna Klemczak („Hej, ludzie, idą święta”, „Kolęda dla nieobecnych”), Klaudia Ziomek („Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Kiedy nam do siebie bliżej”), Kamila Malinowska i Kasia Kubacka („Lonely this Christmas”, „Happy Christmas”), Łukasz Kalinowski („Kiedy zima się zaczyna”, „Nie było miejsca dla Ciebie”), grupa gitarowa: Antonina Kwiatkowska, Oliwia Miłek, Oliwia Kruger, Patrycja Piechota („W żłobie leży”, „Lulajże Jezuniu”), Kaja Łukomska (taniec), zespół PIANO-FORTE („Hallelujah”, „Jingle Bells”), zespół Formoza („Do szopy, hej, pasterze”, „Jezus malusieńki”) oraz zespoły taneczne G2:  ZUMBY (Angelina Gola, Patrycja Bartczak, Dominika Szymanda, Ania Klemczak, Klaudia Ziomek, Karolina Zawada, Wiktoria Wandas, Weronika Kantor, Ludwika Paszko, Zuzia Siejak, Ewa Nakonieczna) oraz grupa wykonująca układy z pomponami.

Równolegle z koncertem funkcjonowały: kącik dla dzieci (malowanie, zabawy, pisanie listu do św. Mikołaja) oraz kawiarenka (serwująca m.in. przepyszne ciasta upieczone przez uczniów). Przez cały czas był z nami św. Mikołaj (Bartek Wilczek – nasz absolwent). Gimnazjalistom udało się stworzyć wspaniały nastrój. Były uśmiechy, miłe słowa i życzliwe komentarze. Publiczność nagradzała młodych artystów gorącymi oklaskami.
Zebraliśmy wiele ślicznych darów, z których w przedświątecznym tygodniu wykonamy paczki. Przedstawiciele SU zawiozą je do Hospicjum.
Gorąco dziękujemy sponsorowi: firmie Provident oraz Rodzicom: Państwu Dorocie i Robertowi Pawlakom, Pani Iwonie Chwesiuk oraz Pani Anecie Siwińskiej.

Dziękuję wszystkim uczniom, którzy wystąpili oraz w inny sposób przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia koncertu: Marcelowi Osińskiemu, Kubie Dąbkowskiemu, Kamilowi Tabace, Zosi Lenartowicz, Paulinie Zimlińskiej, Milenie Kamienicznej, Adzie Kaźmierczak, Weronice Jarmuszkiewicz, Oskarowi Miłek, Weronice Kończal, Ali Chwesiuk, Patrycji Golińskiej, Dawidowi Książkiewiczowi, Julii Bandosz, Nicole Wojskiej, Adzie Małeckiej, Julii Leszner, Darii Małeckiej, Alicji Malujda, Violetcie Krzyżok, Nicole Rączkiewicz, Zuzi Kmiecik, Kacprowi Kroteckiemu, Wojtkowi Wołtyńskiemu, Dominikowi Wasiakowi, Marcie Walkowiak, Martynie Syldorf, Jankowi Mączkowiakowi, Filipowi Desce, Maksowi Soporowskiemu i Kubie Marchwiakowi.

Dziękuję nauczycielkom: p. Agacie Budzyńskiej (dekoracje), p. Anecie Jankowskiej-Łukomskiej (kawiarenka), p. Ewie Frąckowiak (kawiarenka), p. Dorocie Mucha (przygotowanie zespołu PIANO-FORTE), p. Klaudii Lamch (przygotowanie układu z pomponami), p. Ilonie Walkowiak (kawiarenka) oraz p. Monice Siwek, p. Katarzynie Jankowskiej- Kostrzewa, p. Justynie Szczodrak, p. Lidii Potockiej-Kaczmarek, p. Magdalenie Mafajczyk-Głowackiej, p. Magdalenie Przybylskiej, p. Katarzynie Paradowskiej oraz p. Agacie Sajnaj.

KOLEJNE ZDJĘCIA Z KONCERTU – jutro smiley.

Jolanta Walczak