Nie mogliśmy przespać tej przyrodniczej nocy....

28.09.2012 r.

28. września 2012 roku spora grupa gimnazjalistów pojechała pod opieką Pań: Anety Jankowskiej- Łukomskiej, Lidii Potockiej - Kaczmarek, Pauliny Hąci, Katarzyny Urbaniak i Jolanty Skowrońskiej na Uniwersytet Przyrodniczy, aby uczestniczyć w niepowtarzalnej imprezie edukacyjno - kulturowej.

Noc Naukowców to jedyna taka noc w Europie. Noc pełna niezapomnianych wrażeń! W tym samym czasie 28 września br. w całej Europie odbywały się imprezy popularno-naukowe i rozrywkowe. Celem imprezy jest zbliżenie naukowców i społeczeństwa, stworzenie okazji do spotkania, poznania się i wspólnych działań. A wszystko to w atmosferze zabawy. Tej jedynej nocy naukowcy odeszli od swoich codziennych obowiązków, aby bawić się wspólnie z publicznością. Każdy mógł się przekonać, że nauka jest pasjonująca i ciekawa.

Zobaczyliśmy studentów i naukowców w nietypowych sytuacjach. Noc Naukowców na Uniwersytecie Przyrodniczym to noc pełna atrakcji, pokazów, eksperymentów i warsztatów.Wybraliśmy właśnie tę uczelnie, aby sprawdzić swoje żywieniowe IQ, porozmawiać z naukowcami o prawidłowym odżywianiu się, zastanowić się czy dobrze znamy wodę, odpowiedzieć sobie na pytanie jak ergonomicznie i bezpiecznie urządzić mieszkanie, a także na chwilę wybrać się w tajemniczą podróż po Słowenii Południowo- Zachodniej.Poznańska Noc Naukowców dostarczyła nam nie tylko mnóstwo informacji, wizji i odpowiedzi na nietypowe pytania. Stałą się również wspaniałą okazją do integracji uczniów naszego gimnazjum. Nie można było przespać tej Nocy!

A.Łukomska